header

Privatusis naršymas

Naršant internete, [10]naršyklės kaupia aplankytų svetainių istoriją, laikinus aplankytų svetainių failus, slapukus, atvertas bylas ir pan. Jei norite, kad ši informacija liktų konfidenciali, naudokite privačiojo naršymo režimą. Jį turi visos populiariausios interneto naršyklės. Privačiojo naršymo režimas pašalina visą interneto naršyklės sukauptą informaciją, kai tik jos langas yra uždaromas. Instrukcijas, kaip įjungti privačiojo naršymo režimą, galite rasti žemiau.

Jei naudojatės „Mozila Firefox“ naršykle, spauskite simbolį 9 esantį dešiniajame viršutiniame naršyklės kampe ir pasirinkite nustatymą „Naujas privatusis langas“ (angl. New Private Window) arba paspauskite klavišų kombinaciją „Ctrl+Shift+P“.

Jei naudojatės „Google Chrome“, spauskite simbolį 11

 

esantį dešiniajame viršutiniame naršyklės kampe ir pasirinkite nustatymą „New incognito window“ arba paspauskite klavišų kombinaciją „Ctrl+Shift+N“.

Jei naudojatės „Internet Explorer“, spauskite simbolį 12 esantį dešiniajame viršutiniame naršyklės kampe, pasirinkite „Safety“ ir „InPrivate Browsing“ arba paspauskite klavišų kombinaciją „Ctrl+Shift+P“.

Kaip užtikrinti saugumą internete: 5 FTB patarimai

Visai neseniai[3] Mary Galligan vadovavo JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) Niujorko skyriaus kibernetinių ir specialiųjų operacijų padaliniui. Tarp įvairių jo užduočių buvo ir hakerių bei kitų kibernetinių nusikaltėlių gaudymo operacijos, praneša CNN

4

Šiuo metu M. Galligan dirba bendrovėje „Deloitte“: ji konsultuoja saugumo klausimais. Štai penki jos patarimai eiliniams interneto vartotojams, kurie norėtų apsaugoti savo privatumą pasauliniame tinkle.

1. Keiskite savo slaptažodžius kartą per mėnesį.
Slaptažodžiai - tai raktai į jūsų asmeninį gyvenimą. Jei nusikaltėlis gaus prieigą prie jūsų elektroninio pašto ar interneto paskyrų, nustebsite, kaip lengvai jis galės prasibrauti prie kitų jūsų privataus gyvenimo sričių.Naudinga įsivaizduoti, kad visi jūsų slaptažodžiai periodiškai tampa žinomi piktavaliams. Tai neleis pernelyg atsipalaiduoti ir numoti ranka į potencialias grėsmes.

2. Nurodinėkite neteisingą kontaktinę informaciją.

Kiekvieną kartą, kai tik kuriuose nors tinklalapiuose jūsų paprašys nurodyti savo el. pašto adresą ar telefoną, gauta informacija bus sujungta ir apibendrinta. Dėl to daugelis internetine prekyba besiverčiančių kompanijų plečia duomenų bazes, kurios atskleidžia ne tik tai, kur jūs gyvenate, bet ir daug kitos informacijos. Įsilaužimo net ir į stambių kompanijų vidinius tinklus faktai liudija, kad duomenys apie klientus apsaugoti nepakankamai. Todėl, pasak M. Galligan, visada prekybos atstovams duokite telefono numerius ir el. pašto adresus, kurie neatvestų tiesiai prie jūsų.
3. Jeigu reikalaujama, kad asmens dokumentu su nuotrauka patvirtintumėte savo tapatybę, nerodykite vairuotojo pažymėjimo.
Tai bendra saugumo taisyklė - neatskleidinėkite daugiau informacijos, nei tai yra būtina. Vairuotojo pažymėjime yra jūsų gimimo data ir adresas. Vietoje jo rodykite kokį nors kitą dokumentą su savo nuotrauka.
4. Jokių su internetine bankininkyste susijusių programų.
M. Galligan pataria būti itin atsargiems su viskuo, kas tik susiję su prieiga prie jūsų banko sąskaitos. Kadangi užkrėsti jūsų kompiuterį šnipinėjimo programomis neįsivaizduojamai paprasta, ekspertė pataria nepirkti prekių internete ir nesinaudoti interneto banku iš vieno ir to paties kompiuterio. Tai taikoma ir išmaniesiems telefonams.
5. Turėkite vieną el. pašto adresą, specialiai skirtą šlamštlaiškiams.
Kai įvairios kompanijos prašo jūsų el. pašto adreso, nurodykite būtent šį: į jį bus siunčiami įvairūs komerciniai pasiūlymai, o po kurio laiko pasipils ir masiškai siuntinėjama neprašyta reklama. Taip labiau apsaugosite savo asmeninę pašto dėžutę nuo visokio šlamšto. Jei vienos ar kitos bendrovės vidinis tinklas bus išlaužtas, jūsų tikroji pašto dėžutė liks saugi.

 

Daugiau...

#Anoniškumas

#Tor projektas

#Private browsing

#I2P

#Linux OS

#Anonymous P2P

#Netsukuku projektas

#A Radical's Introduction to Anonymity

Anoniminis naršymas naudojantis tarpiniais serveriais

Vienas populiariausių ir paprasčiausių būdų paslėpti savo IP adresą internete yra[10] tarpiniai serveriai (angl. proxy servers). Nemokami anoniminiai tarpiniai serveriai, pvz., 

Anonymouse.org

 ar kproxy.com, veikia kaip tarpininkai tarp jūsų ir jūsų aplankytų tinklalapių. Tad jūsų IP adresas lieka paslėptas nuo svetainių, kuriose lankotės, nes vietoje tiesioginio ryšio su interneto svetainėmis, susisiejate su tarpiniu serveriu, per kurį yra peradresuojamos visos jūsų užklausos.

Tačiau reikėtų nepamiršti, kad visi serveriai, taip pat ir tarpiniai, dažniausiai kaupia duomenis apie visus apsilankymus. Tarpiniai serveriai gali sekti jūsų siunčiamų duomenų srautą. Todėl naudodamiesi tokiu serveriu ir jungdamiesi prie asmeninių paskyrų, būtinai naudokite https protokolą, jei tik yra galimybė. Tarpinis serveris taip pat sulėtina naršymo internete spartą. Be to, rasti patikimą ir stabilų tarpinį serverį dažnai būna sudėtinga.

VPN

VPN (angl. Virtual Private Network) yra virtualusis privatusis tinklas. Visas duomenų srautas yra perduodamas per VPN serverį. Šis visą siunčiamą duomenų srautą užšifruoja. Taip apsaugoma, kad IP adresas nebūtų perduotas svetainėms, kuriose lankotės. VPN taip pat paslepia duomenis, kai naudojatės viešaisiais tinklais kavinėse ar oro uostuose. Skirtingai nuo nemokamų paslaugų, pvz., TOR tinklo, VPN gali būti mokamas. Tačiau mokama paslauga suteikia daug didesnį pralaidumą, todėl veikia sparčiai.